İşkur KPSS şartsız bekçi alımları için duyuruda bulundu

İŞKUR, bekçi alımları için harekete geçti. En az ilkokul mezunu olanların KPSS şartsız başvuruda bulunabileceği ilan detayları hakkında araştırmalar devam ediyor. Farklı yaş gruplarında yapılacak olan alımlar için detaylar paylaşıldı. İnşaat ve iş yeri bekçisi alımları için tüm detaylar İŞKUR üzerinden paylaşılıyor.

İŞKUR BEKÇİ ALIMLARI İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Özel sektörde artan güvenlik talepleri bekçi alımlarını da beraberinde getiriyor. İŞKUR üzerinden ilanlarını yayınlayan birçok kişi Şubat ayına özel personel alımları için farklı fırsatlar sunuyor. Adaylardan ekstra şartlar istenmezken geniş bir kitlenin de ilanlara başvuruda bulunabileceği görülüyor. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan inşaat iş ve işyeri bekçi alımları için detaylar paylaşıldı.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR bünyesinde gerçekleştirilecek bekçi alımları için aranan genel şartlar şu şekildedir:

TC vatandaşı olmak
En az ilkokul mezunu olmak
En az 18 yaşını tamamlamış olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
Sağlık durumunun çalışmaya uygun olması
Adli sicil ve güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması
Askerlikle ilgili bir durumunun olmaması (Tamamlamış, erteletmiş ya da muaf olmak)

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

İŞKUR üzerinden yayınlanan güncel ilanları takip ederek inşaat ve işyeri bekçi pozisyonları için başvuruda bulunabilirsiniz. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden ilanları doğrudan inceleyerek size uygun olan ilana başvuruda bulunabilirsiniz.

Adaylar İŞKUR’un online platformu üzerinden başvuruda bulunabileceği gibi online başvuru imkanı bulunmayan kişilerin de şahsen başvurabileceği belirtildi. İŞKUR şubeleri veya çağrı merkezleri üzerinden de hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir