O Markette Ramazan Ayına Dev Kampanya! 41 Gün Boyunca Fiyatlar Sabitlenecek

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, ramazan ayına özel müthiş kampanyasını duyurdu. Tarım Kredi Market enflasyon ile mücadele kapsamında tüm ürünlerde geçerli olacak fiyat sabitleme kampanyası başlattı. Tarımsal girdilerde de indirim uygulayacak.

Tüm kooperatif market satış noktalarında 5 Mart-14 Nisan tarihlerinde fiyatları sabitlenecek fiyatlara zam uygulanmayacak. Tarım Kredi, Türkiye genelindeki 4 binden fazla kooperatif market satış noktasında vatandaşların kaliteli ve güvenli ürünlere uygun fiyatla ulaşmasını sağlamak için Ramazan Bayramı sonuna kadar kampanya yürütecek.

YEMLERDE İNDİRİM!

Diğer yandan Türkiye genelindeki 2 bine yakın Tarım Kredi kooperatifinde, motorin, zirai ilaç ve tohumda, kampanya süresince vade farkı uygulanmadan hasat sonu (31 Ağustos) vadeli satış yapılacak.

Karma hayvan yemlerinde ton başına yüzde 5’e varan indirim yapılacak. İndirim sonrasında oluşacak fiyatlar, kampanya dönemi süresince sabit kalacak. İndirime ek olarak söz konusu yem satışlarının üreticilere vade farkı uygulanmadan 4 ay vadeli yapılması sağlanacak.

Kimyevi gübrelerde ton başına yüzde 5’e varan indirim yapılacak ve indirim sonrasında oluşacak fiyatlara kampanya dönemi süresince herhangi bir zam uygulanmayacak.

Kampanya süresince piyasada daha düşük fiyat oluşması halinde, fiyatlar çiftçilerin lehine olacak şekilde tekrar düşürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir