Rıza Çalımbay’dan Samet Aybaba’ya sert yanıt! Beşiktaş’ta ‘çürük’ tartışması büyüyor

2023 yılının kasım ayında Beşiktaş’ta teknik direktörlük görevine başlayan Rıza Çalımbay’ın siyah-beyazlı takımdaki görevi kısa sürmüş ve tecrübeli antrenör, aralık ayının sonlarında kulüpten ayrılmıştı. Şu anda boşta olan 61 yaşındaki teknik adam, hem kendi kariyeriyle ilgili hem de Beşiktaş’ın mevcut durumuyla alakalı konuştu.

‘AZERBAYCAN VE İRAN’DAN TEKLİF GELDİ’

Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra teklifler aldığını belirten Çalımbay, “Azerbaycan ve İran’dan teklifler geldi. Ancak İran ile İsrail arasında savaş durumu ortaya çıktı. Kabul etmedim. Bir de ailemizde bir sağlık sorunu vardı. O nedenle gitmek istemedim. Ama hayırlısı olsun. Sezona hırslı başlayacağız. Nasıl Sivas’ta ve diğer takımlarda başarılı olduysak yine aynısını yapmak için başlayacağız” dedi.

‘ÇÜRÜMÜŞ TAKIM DENİLEMEZ!’

Beşiktaş’ta Fernando Santos’un ayrılığı ilgili yorum yapmak istemediğini ve bu konulara girmeyeceğini belirten Rıza Çalımbay, Samet Aybaba’nın “Bu takım çürümüş” sözüyle ilgili olarak ise, “Hiçbir zaman bir takıma çürük denilemez. Ellerinde fırsat vardı, değiştirebilirlerdi. Transfer yapabilirlerdi. Yaptılar zaten. Formsuzluk olabilir, başka bir şey olabilir; ama çürük denilmez. Bir takıma çürük demek doğru değil. Doğru bir yaklaşım değil. Beşiktaş’ın her zaman hedefi şampiyonluktur. Dışarıdan bir antrenör getirmezlerse, teknik direktörlüğe en yakın isim Serdar Topraktepe. Bizimle de çalıştı. Yetkin bir insan. Elindeki oyuncular da iyi. Bence Beşiktaş’ı uzun vadede çalıştırabilir, iyi şeyler yapabilir” diye konuştu.

SEMİH KILIÇSOY SÖZLERİ

Beşiktaş’ta görev yaparken Semih Kılıçsoy’a hemen şans verdiklerini ve Lugano maçında oynattıklarını hatırlatan Çalımbay, “Her an oyunun kaderini değiştirebilecek bir futbolcu. Ona sahip çıkmak gerekiyor. Şu anda millî takıma çok faydalı olabilir. 16 yaşındaki Mustafa Hekimoğlu da şans bulmalı. Özellikli bir santrfor. Serdar Topraktepe onu çok iyi tanıyor. Şans bulursa çok iyi futbolcu olur” sözlerini sarf etti.

‘ŞAMPİYONLUK SON HAFTA BELLİ OLUR’

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin şampiyonluk mücadelesiyle ilgili de yorumda bulunan tecrübeli teknik adam, “Şampiyonluk yarışı ortada görünüyor. Galatasaray iki sezondur çok istikrarlı gidiyor. Fenerbahçe şampiyonluğa daha çok ihtiyacı olan taraf, çok hırslılar. Bence şampiyon son hafta belli olacak” şeklinde konuştu.

İSMAİL KARTAL YORUMU

Son olarak Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın son zamanlarda eleştirilmesiyle ilgili gelen bir soruyu da yanıtlayan Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı: “Takım içinde ne yaşandığını kimse bilemez. İsmail Kartal, maçı kazanmak için ekibiyle birlikte elinden gelen bütün gayreti gösterdi. Eski maçlara baktığımızda İsmail Kartal’ın yaptığı değişikliklerle bir sürü maç kazandılar. Bir maç kaybedilince her zaman antrenör suçlanıyor. Sezon başında bu yana oyuncu değişiklikleriyle kazandırdığı bir sürü maç var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir